Zabiegi po liposukcji
Z jakich zabiegów warto skorzystać po liposukcji?
Liposukcja, czyli zabieg odsysania tłuszczu, jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Po jego wykonaniu warto kontynuować terapię i zdecydować się na zabiegi, które utrwalają i wzmacniają efekty liposukcji – endermologię lub karboksyterapię.
Endermologia – masaż podciśnieniowy
Po wykonaniu liposukcji zdarza się, że tkanka tłuszczowa rozkłada się nierównomiernie zarówno w miejscach objętych zabiegiem, jak i w pozostałych obszarach ciała. Endermologia (inaczej masaż podciśnieniowy lub lipomasaż) zapobiega przed podobnymi skutkami zabiegu i umożliwia zachowanie efektów na dłużej. Zabiegi warto rozpocząć w krótkim czasie po interwencji chirurgicznej, jednak zawsze należy uprzednio skonsultować się z lekarzem.
Lipomasaż wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia, wyposażonego w system ssący i dwa wałki. W wyniku wytworzonego ciśnienia skóra jest zasysana między wałki, co powoduje uaktywnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej, rozbicie złogów tłuszczu, redukcję cellulitu, wyrównanie niedoskonałości i wzmocnienie tkanek.
Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, a w czasie jego wykonywania pacjenci wkładają specjalny kombinezon, który izoluje skórę od urządzenia. Polecany jest zarówno po liposukcji, jak i jako osobna metoda zwalczająca cellulit i korygująca sylwetkę.
Zalecenia do zabiegu:
- leczenie cellulitu – tłuszczowego, powierzchniowego, obrzękowego/wodnego,
- wyszczuplanie całego ciała lub wybranego obszaru.
- modelowanie sylwetki –wygładzenie nierówności skóry (rozbicie grudek tłuszczowych i zmiękczenie oraz rozluźnienie zwłóknień tkanki),
- ujędrnianie całego ciała lub wybranych partii np. brzuch, pośladki, ramiona, uda (zwiększenie napięcia i elastyczności skóry),
- drenaż limfatyczny –szybszy powrót do pełnej aktywności fizycznej. Stosowany przy wszelkiego rodzaju obrzękach, zalecany szczególnie po zabiegach chirurgii plastycznej, ale również przed zabiegami chirurgii plastycznej ,
- zabieg przeciwstarzeniowy, czyli odmładzanie skóry całego ciała.
- zabiegi na biust – poprawia ujędrnianie piersi oraz ich podniesienie,
Efekty zabiegu:
- wygładzanie zmarszczek,
- modelowanie owalu twarzy,
- ujędrnienie skóry na twarzy, szyi i dekolcie,
- aktywacja produkcji kolagenu i elastyny,
- redukcja obrzęków i cieni pod oczami,
- rozjaśnianie cery
Karboksyterapia – iniekcja dwutlenku węgla
Karboksyterapia to zabieg, który polega na wprowadzeniu w warstwę śródskórną lub podskórną dwutlenku węgla – czystego, medycznego i bezpiecznego dla organizmu gazu medycznego.
Podczas iniekcji gazu przy pomocy cieniutkich igieł, rozchodzi się on równomiernie pod skórą i rozszerza naczynia krwionośne. Ma to znaczący wpływ na dotlenienie i odżywienie tkanek. Procesy regeneracyjne tkanek zostają pobudzone, powstają też nowe naczynka krwionośne, poprawia się krążenie krwi, wzrasta poziom kolagenu i elastyny, a także następuje rozpad i wyrównanie tkanki tłuszczowej. Skóra staje się gładka, jędrna, napięta, zanika cellulit.
Karboksyterapia może być stosowana, jako metoda walki z cellulitem, utratą jędrności oraz oznakami starzenia się skóry całego ciała, a nawet twarzy. Jest też wykorzystywana np. do redukcji zasinień pod oczami. Po zabiegach liposukcji metoda ta zabezpiecza przed występowaniem nierówności skóry, spowodowanymi nieregularnym odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Reguluje też depozyt tłuszczowy, który nie został usunięty w wyniku zabiegu. Wzmacnia i utrwala efekty liposukcji.
Wskazaniami do zabiegu są:
- Rewitalizacja skóry
- Zmarszczki i linie mimiczne
- Łysienie i przerzedzenie włosów
- Blizny
- Cellulit
- Rozstępy
- Lokalne akumulacje tłuszczu
- Hiperpigmentacje
- Konturowanie twarzy
Efekty karboksyterapii
- poprawa napięcia i elastyczności skóry
- redukcja celulitu
- wygładzenie zmarszczek
- zniwelowanie, zmniejszenie widoczności rozstępów
- redukcja tkanki tłuszczowej
- dotlenienie skóry
- poprawa mikrokrążenia i przepływu krwi
- ujędrnienie skóry
- redukcja cieni i worków pod oczami
- wymodelowanie zwiotczałej skóry na twarzy i szyi
Komentarze
Brak komentarzy, skomentuj jako pierwszy!
Napisz komentarz