Blog

Czym jest lipofilling

Wszystko, co musisz wiedzieć o lipofillingu

W gabinetach medycyny estetycznej przeprowadza się wiele zabiegów, których celem jest wypełnienie lub powiększenie wybranych partii twarzy bądź ciała. Większość z nich polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnej substancji, tak zwanego wypełniacza – najczęściej jest to kwas hialuronowy lub botoks. Niestety, przeprowadzenie tego typu zabiegu nie jest możliwe u osób, które są uczulone na podawaną substancję. Między innymi w takich właśnie sytuacjach sięga się po lipofilling, czyli przeszczep tłuszczu. Na czym polega ta metoda? Kiedy można z niej skorzystać?

 

Czym jest lipofilling?

Lipofilling (ang. wypełnianie tłuszczem) to zabieg medycyny estetycznej, który polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym nagromadzona została jej duża ilość (na przykład z brzucha, ud) i przeszczepieniu w obszar, który wymaga wypełnienia ze względu na kwestie estetyczne lub zdrowotne.

 

zabieg lipofillinguLipofilling wykorzystuje się między innymi w celu:

 

  • powiększenia piersi – przeszczep tłuszczu do piersi
  • powiększenia pośladków,
  • powiększenia ust,
  • usunięcia ubytków objętości twarzy,
  • podniesienia opadającego owalu twarzy,
  • przywrócenia jędrności zwiotczałej skórze.

 

Jak wygląda zabieg?

Lipofiling przebiega dwuetapowo. W pierwszej fazie zabiegu pobiera się tkankę tłuszczową – w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta, może ona zostać pobrana w niewielkiej ilości, jedynie na potrzeby przeszczepu; tkanka tłuszczowa może zostać pozyskana również na drodze klasycznej liposukcji, czyli odsysania tłuszczu w celu odchudzenia wybranej partii ciała. Następnie pobrany materiał zostaje oczyszczony. W drugiej fazie zabiegu komórki tłuszczowe zostaną podane w wybrane miejsce na ciele. W zależności od tego, jak rozległy jest obszar liposukcji i lipofillingu, zabieg może trwać od 1 do 3 godzin.

 

 

Efekty lipofillingu

Dzięki zastosowaniu materiału wypełniającego, pochodzącego z ciała pacjenta, efekty zabiegu są niezwykle naturalne. Poza wypełnieniem, do zalet zabiegu zalicza się rewitalizację, wygładzenie i znaczną poprawę wyglądu skóry w miejscu zabiegu.   

Komentarze

Brak komentarzy, skomentuj jako pierwszy!

Napisz komentarz