Blog

Metamorfoza sylwetki: liposukcja czy lipoliza?

Idealna, smukła sylwetka to marzenie wielu z nas. Niestety często zdarza się, że pomimo stosowania zdrowej diety i wykonywania ćwiczeń, pewne obszary ciała uparcie nie chcą schudnąć. Problem ten najczęściej dotyczy ud, brzucha, boczków, ramion lub ginekomastii (w przypadku mężczyzn). Na szczęście, medycyna estetyczna oraz chirurgia oferują nam bezpieczne i efektywne rozwiązania, które umożliwiają pozbycie się nieestetycznego tłuszczyku – liposukcję oraz lipolizę. Czym różnią się te metody?

 

Liposukcja – charakterystyka zabiegu

Klasyczna liposukcja to operacyjna metoda usunięcia zbędnej tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu, przeprowadzanego w znieczuleniu ogólnym, chirurg wykonuje nacięcie powłok skórnych, przez które do tkanki tłuszczowej wprowadzana jest kaniula rozbijająca i odsysająca tłuszcz. Zabieg liposukcji trwa zwykle od 2 do 5 godzin. Czas ten zależny jest przede wszystkim od obszaru, który poddawany jest zabiegowi. Rekonwalescencja nie jest zwykle uciążliwa dla pacjenta. Powrót do codziennych czynności jest możliwy po 3-7 dniach, a do pełnej sprawności i uprawiania sportu po 3-4 tygodniach.

 

Największą zaletą liposukcji jest szybki, widoczny i przewidywalny efekt zabiegu. Należy zwrócić uwagę, że obecnie klasyczna metoda liposukcji, podobnie jak laserowa jest już „passe”, ponieważ od wielu lat istnieją techniki małoinwazyjne, które nie wymagają znieczulenia ogólnego, czyli pacjent w trakcie zabiegu jest przytomny (znieczulenie miejscowe, sedacja), a dodatkowo efekty tych zabiegów są jeszcze lepsze, bardzo skuteczne odsysanie tkanki tłuszczowej z jednoczesnym modelowaniem sylwetki – efekt sześciopaku na brzuchu. Również czas rekonwalescencji po liposukcji ultradźwiękowej „VaserLipo” oraz wodnej „Body Jet” jest dużo krótszy – pacjent o własnych siłach wraca po zabiegu do domu i następnego dnia do umiarkowanej aktywności. Więcej o Liposukcji Vaser Lipo 

 

 

Czym jest lipoliza?

Lipoliza to nieinwazyjny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej, wykorzystywany przez medycynę estetyczną. Podczas zabiegu wykorzystywane są następujące metody: iniekcyjna, laserowa lub ultradźwiękowa. Lipoliza polega na nieinwazyjnym rozbiciu komórek tłuszczowych (poprzez ostrzykiwanie specjalną substancją, użycie lasera lub emisję ultradźwięków), które następnie przedostają się do krwiobiegu, są metabolizowane w wątrobie i w sposób naturalny wydalane przez organizm. Cały ten proces trwa zwykle kilka tygodni – i dopiero wówczas możliwa jest ocena skuteczności zabiegu.

 

Do największych zalet lipolizy zalicza się minimalną inwazyjność i błyskawiczną rekonwalescencję – do codziennych czynności można powrócić nawet tuż po zabiegu. Niestety, efekty lipolizy mogą nie być tak spektakularne, jak w przypadku klasycznej liposukcji. W takim wypadku, zabieg należy powtórzyć – nawet kilkakrotnie – aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Komentarze

Brak komentarzy, skomentuj jako pierwszy!

Napisz komentarz