Blog

bodyjet

Liposukcja Body Jet®

Liposukcja Body Jet® – odsysanie tłuszczu z wykorzystaniem strumienia wody

Liposukcja to znana od dekad metoda pozbywania się niechcianej tkanki tłuszczowej. Słyszał o niej niemal każdy. Niewiele osób jednak wie, że istnieją różne metody odsysania tłuszczu, które w niczym nie przypominają zabiegów wykonywanych w latach 60. czy 70. XX wieku. Są dużo bardziej delikatne, umożliwiają znacznie szybsze osiągnięcie efektów, a przede wszystkim są bezpieczne! Poznaj liposukcję Body Jet® – metodę odsysania tłuszczu na miarę XXI wieku!

 

 

body-jet

 

 

Komu polecana jest liposukcja Body Jet® i jaki efekt można uzyskać?

Zabiegi liposukcji są skutecznym sposobem na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Warto jednak pamiętać, że nie można traktować ich jako substytutu zbilansowanej diety czy aktywności fizycznej. Mają one działać pomocniczo w procesach odchudzania lub usunąć tkankę tłuszczową, która nie chce zniknąć, mimo regularnych ćwiczeń i zdrowej diety.

 

Liposukcję poleca się przede wszystkim osobom o prawidłowej masie ciała, które chcą wymodelować sylwetkę. Mogą poddać się jej także osoby otyłe, jednak w takich sytuacjach liposukcja stanowi jedynie uzupełnienie procesu odchudzania. Zabieg odsysania tłuszczu można połączyć także z innymi zabiegami, np. z plastyką powłok brzusznych – szczególnie u osób, którym odessano znaczną ilość tłuszczu, co wpłynęło na pojawienie się nadmiaru zwiotczałej skóry. Ponadto do zabiegu mogą przystąpić osoby o dobrym stanie zdrowia fizycznego i psychicznego.

 

Nie istnieją ograniczenia wiekowe (tylko zdrowotne), jednak u osób młodych skóra jest najbardziej elastyczna, w związku z czym efekty można zauważyć szybciej.

 

 

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest np. cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca i choroby układu krążenia.

 

 

Efekt, jaki można uzyskać to wymodelowanie sylwetki, pozbycie się boczków, nadmiaru tłuszczu z kolan, ud, brzucha, ramion, szyki, klatki piersiowej (w przypadku ginekomastii) czy podkreślenie tali. Liposukcja umożliwia poprawę proporcji ciała, a także uwidocznienie i podkreślenie mięśni. Dodatkowym, bardzo ważnym atutem liposukcji Body Jet jest możliwość przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta w inne miejsce np w celu powiększenia i wymodelowania piersi, pośladków lub wygładzenia zmarszczek

 

 

 

Body Jet liposukcja ciala

 

 

Na czym polega liposukcja i jak przebiega zabieg z wykorzystaniem metody Body Jet®?

Liposukcja polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej pacjenta specjalnych kaniuli, które podłączone są do urządzenia ssącego. Specjalista z dziedziny chirurgii plastycznej przesuwa kaniule pod skórą, ograniczając tym samym ilość cięć (tuż przed zabiegiem lekarz precyzyjnie określa i zaznacza miejsca, które zostaną nacięte).

 

 

Wyjątkowość metody Body Jet® polega na dodatkowym wykorzystaniu strumienia wody. Przy pomocy kaniuli do tkanki tłuszczowej zostaje wprowadzony roztwór, który wspomaga oddzielanie komórek tłuszczowych od tkanki łącznej i nie oddziałuje na nerwy oraz naczynia krwionośne. Również dzięki temu odessany tłuszcz może zostać ponownie wszczepiony w ciało pacjenta, np. do powiększania piersi, modelowania pośladków czy twarzy. 

 

liposukcja body jet

 

 

Ponadto aplikowany roztwór ma działanie znieczulające i zwęża naczynia krwionośne. Dzięki temu krwawienie zostaje znacznie zmniejszone.

 

Zabieg jest bezbolesny – wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym połączonym z sedacją (sedacja polega na ogólnym uspokojeniu pacjenta poprzez zmniejszenie aktywności ośrodkowego układu nerwowego). Pacjent w trakcie zabiegu jest przytomny i może rozmawiać z lekarzem, ale bardzo często pacjenci zasypiają (nie mylić z narkozą).

 

 

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Po wykonanym zabiegu zwykle nie ma konieczności hospitalizacji (choć, w zależności od decyzji lekarza, zdarza się, że pacjent może pozostać w klinice do 24 godzin). Powrót do codziennych aktywności zajmuje od 12 do 36 godzin.

 

Przez okres od 4 do 6 tygodni należy nosić odzież uciskową, np. gorsety, pasy czy spodnie. Dzięki temu gojenie się ran oraz pojawianie się efektów jest znacznie przyspieszone. Przez około 3 tygodnie należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, basenu i sauny.

 

Film z zabiegu liposukcji metodą Body Jet

 

 

Komentarze

Brak komentarzy, skomentuj jako pierwszy!

Napisz komentarz

error: Content is protected !!