Blog

Liposukcja HD – Hit, czy kit?

Liposukcja HD

To rewolucyjna metoda liposukcji, która pozwala bardzo precyzyjnie wymodelować sylwetkę i nie wyłączy Cię przy tym na długie tygodnie z codziennej aktywności. Nie jest też zarezerwowana wyłącznie dla gwiazd Hollywood. Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Nic dziwnego, bo wyróżnia się na tle innych technik wykonywania liposukcji.

Bez bólu i ryzyka

Jeśli boisz się liposukcji, bo kojarzy Ci się z siniakami, opuchlizną i nieskończenie długą rekonwalescencją, to zabieg liposukcji ultradźwiękowej VASER może być właśnie dla Ciebie. Liposukcja VaserLipo HD nie uszkadza naczyń krwionośnych ani nerwów. Dzięki temu ryzyko wystąpienia komplikacji jest naprawdę minimalne, a powrót do codziennego życia dużo szybszy, niż w przypadku metod stosowanych wiele lat temu. Warto więc o niej pomyśleć, jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i nie możesz pozwolić sobie na zbyt długie „wakacje” po zabiegu. To też jedna z najlepszych metod dla osób, które boją się bólu w trakcie zabiegu.

Dlaczego warto wtedy zdecydować się akurat na nią?

Zalety liposukcji HD

 • Całość procedury odsysania tłuszczu metodą VaserLipo HD trwa około 2-3 godzin,
 • odbywa się z zastosowaniem technik znieczulenia miejscowego z asystą anestezjologa – brak konieczności wprowadzania pacjenta w stan narkozy,
 • powrotu pacjenta do pełnej sprawności jest krótszy,
 • Po liposukcji VaserLipo HD skóra najczęściej charakteryzuje się mniejszymi nierównościami oraz większym napięciem i jędrnością.
 • jest procedurą nowocześniejszą i obarczoną mniejszym ryzykiem wystąpienia powikłań i działań niepożądanych,
 • ultradźwięki umożliwiają precyzyjne i dokładne rozbicie tkanki tłuszczowej,
 • energia ultradźwięków nie powoduje uszkodzenia regionalnych naczyń krwionośnych oraz nerwów,
 • dzięki wykorzystaniu specjalnej głowicy metoda VaserLipo HD, poza odessaniem nadmiarowych kilogramów, umożliwia nadanie rejonowi brzucha pacjenta atletycznego wyglądu – odpowiednich konturów mięśni okolic brzucha,
 • zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym (pacjent wraca tego samego dnia do domu),
 • pozwala na szerokie wykorzystanie uzyskanego materiału (adipocytów, tkanki tłuszczowej) do przeszczepu tłuszczu

Do tego liposukcja Vaser Lipo HD bardzo precyzyjnie usuwa tłuszcz z brzucha, ramion, ud, pośladków, ale idealnie sprawdza się też w przypadku trudnych miejsc, takich jak „chomiki” w linii żuchwy czy podbródek. W trakcie tej liposukcji najpierw pod tkankę podskórną jest wpuszczany specjalny roztwór, potem tkanka tłuszczowa jest rozluźniana przy pomocy ultradźwięków, a na koniec odsysana i usuwana z organizmu. Komórki tłuszczowe nie są niszczone podczas zabiegu, dlatego odessanym tłuszczem można potem przeprowadzić lipofiling i przeszczepić go w pośladki, biust czy twarz.

A tłuszcz to jeden z najlepszych wypełniaczy, jaki można sobie wyobrazić. Po pierwsze – nie wywołuje alergii i nie ma ryzyka, że organizm go „odrzuci”. Do tego, mimo że zabieg lipofilingu trzeba powtórzyć, bo po każdym zachowuje się tylko kilkadziesiąt procent tłuszczu, to ta część która pozostaje, jest już praktycznie na stałe. Większość wypełniaczy utrzymuje się za to nie dłużej niż rok. Dlatego dla podtrzymania efektów, zabiegi z ich użyciem trzeba wykonywać cyklicznie, właściwie już do końca życia, Tłuszcz tego nie wymaga. W trakcie Vaser Lipo HD można też uzyskać z tłuszczu komórki macierzyste, które mają niezwykłą moc regeneracji tkanek. Wykorzystuje się je między innymi w intensywnej rewitalizacji skóry i opóźnianiu efektów jej starzenia.

zabieg-liposukcji-hd

Atletyczna sylwetka i jędrna skóra

Wiele metod liposukcji skutecznie usuwa tkankę tłuszczową i pozwala pozbyć się niechcianych centymetrów z ud czy brzucha, ale kosztem jędrności skóry. Często po zabiegu, zwłaszcza tym w trakcie którego odsysana jest duża ilość tłuszczu, może dochodzić do spadku jej elastyczności i konieczne są dodatkowe zabiegi ujędrniające lub masaże. Po tej liposukcji nie musisz się o to martwić.

Co jeszcze odróżnia Vaser Lipo HD od innych technik liposukcji? Pozwala ona nie tylko wysmuklić sylwetkę, ale też uwidocznić mięśnie. Można nią uzyskać nawet wymarzony sześciopak czy wyraźnie zarysować mięśnie nóg. To więc idealna metoda dla osób, które chcą mieć szczupłą, jędrną, ale jednocześnie atletyczną sylwetkę, a nie mają motywacji, czasu lub zdrowia, aby regularnie trenować na siłowni. Zaletą tej metody są też prawie zerowe blizny, bo kaniula do liposukcji jest wprowadzana przez bardzo cienki otwór w skórze.

Przeciwskazania

Zasadniczo niewiele jest stanów, w których Vaser Lipo HD jest przeciwwskazane. Zaliczane są do nich m.in.

 • Pierwszym najważniejszym jest współistnienie schorzeń układu krążenia,  układu oddechowego, cukrzyca, tarczyca,
 • Różnego typu infekcje oraz choroby skóry o charakterze przewlekłym również dyskwalifikują pacjenta z zabiegu,

 • Nie powinno wykonywać się zabiegu u pacjentów po drastycznej utracie masy oraz u pacjentów z dużymi rozstępami skóry,
 • Należy pamiętać, że liposukcja nie jest zabiegiem ratującym życie lub zdrowie, dlatego do zabiegu należy przystępować całkowicie zdrowym,

Warto pamiętać, że efekty zabiegu Vaser Lipo HD nie będą trwałe w przypadku braku aktywności fizycznej oraz stosowania nieprawidłowej diety. Według doktora Marka Batijewskiego z Centrum Liposukcji (Warszawa, Józefów), Odsysanie tkanki tłuszczowej jest PIERWSZYM krokiem, a nie ostatnim na drodze przemian własnego ciała, bez odpowiedniego zaangażowania – zmiany przyzwyczajeń, trybu życia efekt może być niesatysfakcjonujący i krótkotrwały.

Film z zabiegu Liposukcji brzucha Vaser Lipo

Efekty Liposukcji: