Blog

Liposukcja ramion

19.05.2022

Górne partie ciała w tym ramiona często mają opinię nieuchronnie wiotkich lub sflaczałych, bez względu na to, jak wiele ćwiczeń ukierunkowanych na ramiona wykonujesz. I nawet jeśli uda ci się wzmocnić biceps i triceps, uparta warstwa tłuszczu nadal przykrywa definicję mięśni. Ramiona są niestety jednym z obszarów genetycznie predysponowanych do odkładania się tłuszczu, a dieta i ćwiczenia nie są w stanie pomóc w walce z tą warstwą tłuszczu i wiotką skórą. Oprócz uwarunkowań genetycznych, innymi przyczynami gromadzenia się tłuszczu w górnej części ramion są wiek i płeć pacjenta.

Liposukcja ramion nie może i nie powinna zastępować ćwiczeń fizycznych i zdrowego odżywiania. Zabieg ten jest zarezerwowany dla osób, u których nie widać rezultatów w wyniku rygorystycznych wysiłków zmierzających do ujędrnienia ramion własnymi siłami. Nie każdy jest kandydatem do liposukcji ramion, dlatego też konsultacja w Centrum Liposukcji pozwoli ustalić, kto może mieć wykonany zabieg.


O zabiegu


Liposukcja ramion może być wykonywana u kobiet i mężczyzn, którzy cieszą się dobrym zdrowiem, ale borykają się z problemem zlokalizowanych złogów tłuszczu w górnej części ramion. Zabiegowi liposukcji ramion poddawane są oba ramiona, przy czym jest on wykonywany tylko na górnej części ramion, a nie na przedramionach. Chirurdzy z Centrum Liposukcji specjalizują się w usuwaniu optymalnej ilości tłuszczu, aby zapewnić redukcję tkanki tłuszczowej przy zachowaniu naturalnego wyglądu, ponieważ większość kobiet ma na ramionach naturalnie niewielką warstwę tłuszczu, która powinna pozostać zachowana.

Zabieg rozpoczyna się od podania miejscowego środka znieczulającego w obszar zabiegowy, dzięki czemu obszar ten jest odrętwiały, ale pacjentka pozostaje przytomna. Wykonuje się kilka niewielkich nakłuć, przez które przechodzi kaniula, która upłynnia i odsysa tłuszcz. Ewentualne blizny są bardzo małe i z czasem bledną i zanikają. Bardzo często liposukcja ramion jest łączona z liposukcją pleców, aby wyszczuplić górną połowę ciała i nadać jej proporcjonalny kształt.

 

Rekonwalescencja 


Po zabiegu liposukcji ramion konieczna jest niewielka przerwa. Na ramiona zakładany jest bandaż lub odzież uciskowa, aby pomóc skórze dopasować się do nowego kształtu i zmniejszyć obrzęk lub zasinienie; musi ona pozostać założona przez następne 2 tygodnie przez 24 godziny na dobę. Po zabiegu można szybko powrócić do pracy i lekkich zajęć, ale przez pierwsze kilka tygodni należy zachować ostrożność przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów. Dyskomfort jest rzadko zgłaszany, ale na życzenie pacjenta można przepisać leki przeciwbólowe; chcemy, aby było jak najwygodniej. 

Większość pacjentów po liposukcji ramion odczuwa natychmiastowy wzrost poczucia własnej wartości i pewność siebie, która pozwala na noszenie bluzek bez rękawów po osiągnięciu optymalnych rezultatów w ciągu 1-2 miesięcy.

 

Zdjęcia przed i po liposukcji ramion