Blog

Liposukcja nóg – uda

22.05.2022

LIPOSUKCJA UD

 

Uda są ważnym atrybutem kobiecego wyglądu. Ich krzywizna i kształt są unikalne dla każdej kobiety.

Prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna mogą pomóc w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawie ogólnej kondycji, mogą jednak nie wystarczyć do osiągnięcia wymarzonego kształtu nóg. Dzieje się tak, ponieważ niektóre kobiety mają genetyczne predyspozycje do gromadzenia dużych ilości tłuszczu w udach, a szczególnie tkanka tłuszczowa lubi odkładać się w górnej ich części. 

 

U części kobiet, które zgłaszają się na darmową konsultację, dolna połowa ciała ma większy rozmiar niż górna i ubrania źle na nią pasują. To tak jakby miały „ciało w dwóch połówkach”. Są one dość szczupłe i zadowolone ze swojego wyglądu od pasa w górę, ale obszar od bioder w dół, to już inna historia. W tym przypadku można odnieść wrażenie, że uda należą do innej osoby. Są ciężkie i wybrzuszone. 

 

Najbardziej skutecznym sposobem precyzyjnego usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z ud, a także przywrócenie proporcji między dwiema połówkami ciała jest liposukcja. Zabieg szybko i skutecznie poprawi wygląd nóg, a także komfort życia pacjentek, co pozytywnie wpływa na ich samoocenę.

 

Podjęcie bardzo osobistej decyzji o usunięciu tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji często wiąże się z szeregiem pytań, takich jak: „czy to boli, jak to działa i ile to kosztuje?”. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie liposukcji ud.

 

Dla kogo jest liposukcja ud?

 

Idealnymi kandydatami do liposukcji ud  są kobiety i mężczyźni, którzy cierpią z powodu zlokalizowanych złogów tłuszczu w wewnętrznej części ud lub zewnętrznej części ud, które nie reagują na dietę lub ćwiczenia. Pacjenci ci powinni być zbliżeni do swojej idealnej wagi, cieszyć się dobrym zdrowiem i mieć dobrą elastyczność skóry.

 

Znieczulenie i czas zabiegu

 

Pacjenci poddawani liposukcji ud mają do wyboru różne opcje znieczulenia. Jeśli uda są jedynym obszarem poddawanym zabiegowi, opcją może być samo znieczulenie miejscowe. Jeśli zabiegowi poddawanych jest wiele obszarów, zalecamy dożylną sedację lub znieczulenie ogólne.

Zabieg trwa zazwyczaj od jednej do trzech godzin, w zależności od liczby i wielkości obszarów poddawanych zabiegowi. Podczas konsultacji chirurg dokładnie omawia, czego można się spodziewać, a czego nie, jeśli chodzi o konkretną operację.  Przeczytaj jak wygląda zabieg liposukcji 

 

Czy po liposukcji ud są widoczne blizny?

 

Zabieg liposukcji nie pozostawia bardzo widocznych blizn. W trakcie zabiegu chirurg wykonuje kilka nacięć (nakłuć), których wielkość zazwyczaj jest ok 3 mm. 

Uda są dzielone na 3 oddzielne obszary;

  • Uda wewnętrzne
  • Uda zewnętrzne
  • Udo przednie (frontowe)

 

W przypadku wewnętrznej strony ud wykonuje się niewielkie nacięcia w okolicach pachwin i w fałdach pośladków. Nacięcia na udach zewnętrznych wykonuje się w pobliżu kości biodrowych oraz po bokach ud.

 

Nacięcia po kilku miesiącach są praktycznie nie widoczne`!

 

Rekonwalescencja po liposukcji ud

 

Po zabiegu pacjenci otrzymają odzież uciskową, którą należy nosić na udach przez cały dzień i noc przez min 2 tygodnie po zabiegu. Ma to na celu zmniejszenie obrzęku i ułatwienie formowania się ciała do nowo wyprofilowanego kształtu. Czas rekonwalescencji jest bardzo krótki i pacjenci powinni chodzić bezpośrednio po zabiegu. Chodzenie pomaga przyspieszyć gojenie, ponieważ sprzyja lepszemu przepływowi krwi.

Pierwsze wstępne efekty widać od razu, a kolejne można zaobserwować w ciągu kilku tygodni i ostatecznie w ciągu kilku miesięcy.

Możliwe efekty uboczne

  • Obrzęki, zasinienia, krwiaki, które mijają w przeciągu tygodnia.
 

Dlaczego warto wykonać liposukcję ud

 

  • Liposukcja ud i kolan pozostawia pacjentom smukłe, kształtne nogi.
  • w wielu przypadkach pomaga też w przywróceniu sprawności fizycznej, która do tej pory była ograniczona przez nadmiar tłuszczu.

 

Zdjęcia przed i po liposukcji ud

 

Warto podkreślić, że liposukcja ud nie jest sposobem odchudzania ani substytutem diety i ćwiczeń, a metodą modelowania sylwetki i rzeźbienia ciała, która ma skutecznie pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.