Blog

vaserlipo

Liposukcja VASER Lipo® – nowoczesna metoda odsysania tłuszczu

O liposukcji słyszał prawdopodobnie każdy z nas. Zabieg ten określany jest mianem odsysania tłuszczu i kojarzony często z operacjami, które pozostawiają szereg nieprzyjemnych dolegliwości (takich jak ból czy krwawienie). Jednak od czasów, kiedy przeprowadzono pierwsze zabiegi liposukcji, nastąpił znaczny rozwój medycyny estetycznej i opracowano wiele technik, znacznie
bezpieczniejszych, łagodniejszych i skuteczniejszych niż te, które wykonywano dekady temu. Jedną z nich jest liposukcja VASER Lipo®, zwana także liposukcją ultradźwiękową. Przekonajmy się, czym się charakteryzuje.

 

Krótko o liposukcji – na czym polega odsysanie tłuszczu i kto może poddać się zabiegowi?

Liposukcja polecana jest osobom, które nie mogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z niektórych partii ciała. Można wykonywać liposukcję kolan, ud, brzucha, talii, boczków, klatki piersiowej (w przypadku ginekomastii u mężczyzn), ramion, pleców czy szyi. Warunkami do wykonania zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. W przypadku osób otyłych liposukcja nie jest oczywiście zabroniona, jednak traktowana pomocniczo w terapii odchudzającej – nie może zastąpić zdrowego stylu życia (aktywności fizycznej i stosowania racjonalnej, zbilansowanej diety).

 

Przeciwwskazania do wykonania liposukcji są choroby takie jak cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi i choroby układu krążenia i choroby serca.

 

liposukcja-kobieta

 

Przebieg zabiegu:

 • Przed wykonaniem zabiegu na ciele pacjenta zostają zaznaczone miejsca, przez które chirurg wprowadzi specjalną kaniulę, służącą do odessania tkanki tłuszczowej. Pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu, ogólnemu lub z wykorzystaniem metody sedacji w asyście anestezjologa. Nie ma konieczności podawania narkozy, więc w trakcie zabiegu pacjent jest przytomny i może rozmawiać z lekarzem. Takie znieczulenie jak analgosedacja zapewnia pacjentom pełen komfort psychiczny oraz bólowy w trakcie zabiegu. 

 

 • W trakcie zabiegu oznaczone wcześniej miejsca zostają nacięte, a do tkanki podskórnej wprowadzane są metalowe kaniule połączone z urządzeniem ssącym.

 

 • Zabieg trwa około 60-180 minut i umożliwia usunięcie około 1-4, a czasem nawet 6 litrów tłuszczu.
  Po zabiegu nie ma konieczności pozostawania w klinice. Już kilkanaście godzin po zabiegu
  można wrócić do codziennych umiarkowanych aktywności fizycznych, jednak przez około 3 tygodnie należy unikać
  nadmiernego wysiłku. Zwykle przez okres 4-6 tygodni należy nosić specjalistyczne ubranie uciskowe
  (w zależności od partii ciała może to być np. gorset, pas, spodenki czy kombinezon), dzięki czemu
  skraca się okres rekonwalescencji, a także szybciej można osiągnąć zamierzony efekt.

 

 

Liposukcja ultradźwiękowa – VASER Lipo® 

Do tkanki tłuszczowej prowadza się głowicę, która emituje ultradźwięki o różnym natężeniu. Energia ta jest kierowana wyłącznie na tkankę tłuszczową, której pacjent chce się pozbyć i umożliwia dokładne oddzielenie komórek tłuszczowych od znajdujących się w okolicy tkanek – nie oddziałuje ona na naczynia krwionośne, tkankę łączną i nerwy. Dzięki temu okres rekonwalescencji jest skrócony, a osiągnięcie wymarzonych efektów przyspieszone.

 

Na uwagę zasługuje również fakt, że tłuszcz, który został odessany z ciała pacjenta, w większości przypadków może być ponownie wykorzystane i wszczepiony w inne partie ciała (np. biust, pośladki czy twarz) umożliwiając ich modelowanie.

 

Ponadto liposukcja VASER Lipo® daje możliwość modelowania ciała i rzeźbienia sylwetki. Aby utrzymać efekty liposukcji, należy (po okresie rekonwalescencji) stosować zdrową, zbilansowaną dietę oraz regularnie ćwiczyć. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z masaży endodermolipolitycznych, jednak nie wcześniej niż po upływie 7-10 dni od wykonania zabiegu i zawsze po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

 

Zalety liposukcji VaserLipo

 • szybkość zabiegu (usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w krótkim czasie)
 • minimalne ryzyko powikłań, infekcji oraz zmniejsza ryzyko siniaków i krwiaków po zabiegu
 • energia ultradźwięków oddziałuje na skórę powodując ściąganie jej (niweluje efekt nadmiary skóry)
 • rzeźbi sylwetkę (efekt liposukcji HD, czyli widoczne mięśnie)
 • krótki czas rekonwalescencji 
 • brak konieczności podawania narkozy
 • efekt zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej widoczny od razu po zabiegu
 • precyzyjne odseparowanie tkanki tłuszczowej od tkanek okalających 
 • minimalne nacięcie skóry w celu wprowadzenia kaniuli, które po kilku tygodniach stają się niewidoczne
 • możliwość przeszczepienia odessanej tkanki tłuszczowej w 90% przypadków, np w celu powiększenia i wymodelowania piersi lub pośladków.
 • usuwanie ginekomastii u mężczyzn 
 • zabieg jest praktycznie bezbolesny, a po zabiegu wystarczą normalne środki przeciwbólowe dostępne bez recepty.

 

Zdjęcia przed i po

 

 

 

Film z zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej w Kriocentrum Warszawa, Józefów

 

 

 

 

* Sedacja osiąga się za pomocą podania wyspecjalizowanych środków farmakologicznych, które powodują uspokojenie, bez wyłączania świadomości lub z tylko częściowym jej wyłączeniem. Sedacja obniża aktywność ośrodkowego układu nerwowego, dzięki temu zmniejsza się napięcie organizmu oraz odczuwalny niepokój. Czasem następstwem zastosowania sedacji  jest wystąpienie u pacjenta uczucia senności.

 

* Technologia Vaser Lipo HD (High Definition) jest jedną z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów ultradźwiękowych, wykorzystywanych do małoinwazyjnego modelowania ciała – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Liposukcja ultradźwiękowa wykorzystuje naturalne bruzdy i załamania ciała, które występują na styku mięśni i tkanki łącznej – sylwetka jest podskórnie rzeźbiona tak, aby uwidocznić cienie oraz kształty i osiągnąć efekt  wysportowanego ciała np sześciopak (kaloryfer) na brzuchu.

Komentarze

Brak komentarzy, skomentuj jako pierwszy!

Napisz komentarz

error: Content is protected !!