Blog

powiększenie penisa

Powiększanie penisa własną tkanką tłuszczową

25.05.2022

Jaki jest sposób powiększenia penisa?

 

Powiększenie penisa, wzmocnienie prącia, zwiększenie penisa – to nazwy kilku zabiegów, które mają na celu poprawę rozmiaru i wyglądu członka. Medyczne powiększanie penisa może wykorzystywać implanty silikonowe, przeszczepy skóry lub proces transferu tłuszczu w celu osiągnięcia rezultatów, a także wstrzykniecie kwasu hialuronowego.

Ostatecznie, rodzaj zabiegu zależy od Twoich celów estetycznych i od tego, która procedura jest dla Ciebie najbardziej komfortowa. Dlatego zawsze warto umówić się na darmową konsultację z zakresu modelowania ciała i chirurgii estetycznej. 

 

Czy warto powiększyć penisa?


Wielu mężczyzn zastanawia się nad tym pytaniem, ale boi się je wypowiedzieć lub rozważyć tę drogę chirurgii kosmetycznej. Podczas gdy społeczeństwo poczyniło wielkie postępy w akceptowaniu operacji powiększania piersi jako normalnej procedury dla kobiet, nadal istnieje piętno wokół powiększania prącia lub wzmocnienia jakiegokolwiek rodzaju dla mężczyzn.

Dlaczego mężczyźni mieliby siedzieć z założonymi rękami i godzić się na to, co im rozdano? Mamy nadzieję, że społeczeństwo zrozumie, że chirurgia kosmetyczna nie jest jedynie próżną pogonią za sukcesem, ale stanowi uzasadnioną drogę rozwiązania dla osób, które chciałyby zmienić jakąś cechę swojego wyglądu, aby był on bardziej zgodny z ich wyobrażeniami.

Życie intymne człowieka jest ważnym filarem jego dobrego samopoczucia i zadowolenia z życia. Wielu mężczyzn odczuwa chroniczny niepokój przed seksem związany z przekonaniem, że ich penis nie jest wystarczająco duży lub atrakcyjny, aby spodobać się potencjalnym partnerkom.

Podczas gdy rozmiar penisa jest przedmiotem wielu żartów, dla niektórych mężczyzn jest to uzasadnione przedłużenie zaburzeń dysmorficznych ciała.

 

Korzyści z zabiegu powiększenia penisa to:

 • Zwiększenie długości i/lub szerokości penisa
 • Poprawa samooceny i pewności siebie
 • Większe zainteresowanie seksualne i poczucie męskości
 • Te efekty lub odczucia nie są gwarancją zabiegu, lecz jedynie powszechnie zgłaszanymi rezultatami.

 

Powiększenie penisa własną tkanką tłuszczową


Procedura ta wykorzystuje własną tkankę tłuszczową pacjenta do zwiększenia obwodu i długości penisa – staje się grubszy o około 3-4 cm, a także dłuższy o około 1 cm.

Ponieważ zastrzyki tłuszczowe są tworzone z nadmiaru tkanki tłuszczowej pacjenta, nie ma w tym nic sztucznego i nie ma ryzyka reakcji alergicznej.

 • Przeszczep tłuszczu zapewnia naturalne efekty zwiększania rozmiaru penisa.

 

Dla kogo jest zabieg powiększenia penisa własnym tłuszczem

 

Ogólnie rzecz biorąc, możesz być dobrym kandydatem do powiększenia prącia za pomocą przeszczepu tłuszczu, jeśli:

 • cieszy się dobrym zdrowiem fizycznym
 • ukończyłeś 18 lat
 • realistycznie podchodzisz do swoich oczekiwań wobec zabiegu
 • Chcesz trwałego rozwiązania w celu zwiększenia obwodu i/lub długości prącia
 • Masz wystarczający nadmiar tłuszczu do pobrania z innej części ciała

 

Lipofilling

 

Pierwszym etapem powiększania prącia za pomocą transferu tłuszczu jest pobranie tłuszczu – liposukcja. Tłuszcz jest często pobierany z miejsc w których jest go nadmiar, takich jak brzuch, boki lub uda. Jednak miejsce (miejsca) zabiegu liposukcji zostanie określone na podstawie anatomii pacjenta i jego celów w zakresie modelowania sylwetki.

Po podaniu znieczulenia, które zapewni Ci komfort podczas procesu usuwania tłuszczu, chirurg przeprowadzi liposukcję. Specjaliści z Centrum Liposukcji w Józefowie nalegają na stosowanie liposukcji wspomaganej ultradźwiękami VASER i/lub liposukcji wspomaganej wodą Body Jet, ponieważ te techniki najlepiej zachowują integralność komórek tłuszczowych, które są przygotowywane do usunięcia. Pobranie nienaruszonych komórek tłuszczowych jest niezbędne dla uzyskania optymalnych wyników transferu tłuszczu.

Następnie po oczyszczeniu komórki tłuszczowe są wstrzykiwane do penisa i pacjent tego samego dnia po zabiegu wraca o własnych siłach do domu.

 

Rekonwalescencja 

 

Pacjenci powinni oczekiwać okresu rekonwalescencji trwającego od dwóch do czterech tygodni. Wielu pacjentów może powrócić do pracy siedzącej i lekkiej aktywności po kilku dniach odpoczynku. Wizyty kontrolne pozwolą ocenić przebieg gojenia i przedstawić wytyczne dotyczące stopniowego zwiększania poziomu aktywności.

Ogólnie rzecz biorąc, przed wznowieniem aktywności seksualnej należy oczekiwać tygodnia lub dwóch gojenia. Należy również unikać podnoszenia ciężarów i intensywnych ćwiczeń przez cztery tygodnie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

 

Efekty

 

Pacjenci zauważą początkowe rezultaty powiększenia prącia od razu, chociaż może minąć kilka miesięcy, zanim zobaczą ostateczne rezultaty. Niektórzy pacjenci decydują się na rozbudowanie swoich wyników poprzez dodatkowe wstrzyknięcia tłuszczu podczas kilku wizyt. 

 • W przypadku każdej procedury przeszczepu tłuszczu, nie wszystkie wstrzyknięte komórki tłuszczowe przetrwają. 
 • Stosowanie zaawansowanych technik liposukcji oraz wzbogacanie tłuszczu o PRP i czynniki wzrostu znacząco poprawia wyniki transferu tłuszczu.