Vaser Lipo

vaser-lipo-logoVaser Lipo – liposukcja ultradźwiękowa  jest najnowszym rodzajem liposukcji wspomaganej ultradźwiękami (UAL), które oddziałują na tkankę tłuszczową w dwóch wymiarach. Uzyskuje się efekt kawitacyjny, który w bezpieczny sposób rozbija tkankę, co pozwala na przeszczepienie komórek tłuszczowych (adipocytów) po pobraniu, przy bardzo niskiej traumatyczności. Towarzyszący efekt termiczny pozwala na obkurczanie skóry i zmniejszenie, a w sprawnych rękach nawet na wyeliminowanie nierówności.

 

Liposukcja Vaserlipo to najmniej inwazyjna, a zarazem niezwykle skuteczna metoda miejscowego usuwania nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Duży stopień bezpieczeństwa i najkrótszy czas rekonwalescencji zachęcają coraz większą liczbę kobiet i mężczyzn do tej metody redukcji depozytów tłuszczu. Przewaga Vaser Lipo nad tradycyjną liposukcją jest zatem faktem bezsprzecznym.

 

 

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Vaser Lipo?

 

 

Pacjentami są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wiek w zasadzie nie jest kryterium uniemożliwiającym wykonanie zabiegu. Najczęściej zgłaszają się Pacjenci, którym przeszkadzają mniejsze lub większe złogi tłuszczu w pewnych obszarach ciała.

 

Obecnie stosując nowoczesne metody, można zabieg przeprowadzić w zasadzie w każdej okolicy. Najczęściej odsysa się tłuszcz z brzucha i talii. Często usuwa się go również z ud, klatki piersiowej, kolan, łydek, ramion, pośladków i podbródka, czyli miejsc które trudno „odchudzić”. Z tych wszystkich, ale także innych okolic, można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, a nawet stosując metody z techniką HD, wyrzeźbić estetyczne kształty i pożądane krągłości, czyli na przykład tzw kaloryfer na brzuchu.

 

 

Żródło informacji na temat zabiegu liposukcji Vaser Lipo HD –  Centrum Liposukcji Warszawa, Józefów

 

 

Najczęściej wykonywana liposukcja

 

liposukcja ciała

 

Dzięki tej metodzie każda osoba, która marzy o szczupłej, wymodelowanej sylwetce, wreszcie osiągnie swój cel. Vaser Lipo umożliwia zarówno odchudzenie ciała, jak i wyeksponowanie muskulatury skrywanej pod warstwą tłuszczyku.

 

 

 

vaser-lipoPrzebieg zabiegu 

1. Pierwszym etapem jest nasiękowe znieczulenie miejscowe obszaru objętego zabiegiem. Płyn znieczulający wprowadzany jest za pomocą kaniul przez nacięcia w skórze, szerokości 4 – 5 mm.
2. Uzyskanymi wcześniej nacięciami wprowadzane są sondy emitujące ultradźwięki. Powodują one selektywną emulsyfikację, czyli zniesienie integracji tkanki tłuszczowej i jej upłynnienie. Selektywność metody polega na pozostawieniu w stanie nienaruszonym naczyń krwionośnych, nerwów i tkanki łącznej.
3. Specjalnie zaprojektowaną kaniulą usuwana jest tkanka tłuszczowa.
4. Harmonijny proces gojenia powoduje stopniowe obkurczanie się skóry i nienaganny efekt końcowy.

 

Czas zabiegu uwarunkowany jest od wyboru partii ciała, zazwyczaj trwa 1 – 3 godziny.

Pobyt w klinice nie jest konieczny i Pacjent może wrócić o własnych siłach do domu.

 

 

 

 

Postępowanie pozabiegowe

Po zabiegu Vaser Lipo obecne mogą być lekkie obrzęki, które szybko znikają. Jeśli założone zostały szwy, ich zdjęcie nastąpi w 7 – 8 dobie po zabiegu. Wymagana jest także zmiana opatrunków. Od 4 doby po zabiegu warto wykonywać drenaż limfatyczny, który usprawni proces gojenia. Przez około miesiąc pacjent zobowiązany jest do noszenia specjalnego stroju uciskowego. Rekonwalescencja trwa około 2 – 3 tygodni. Zabieg jest zatem skuteczny, bezpieczny i nie obarczony żmudną rekonwalescencją i wykluczeniem z codziennych aktywności.

 

Przeciwwskazania do liposukcji Vaser Lipo

liposukcja-brzuchaZabiegu nie wykonuje się w przypadku:

 • skazy naczyniowej czy zaburzeń krzepnięcia krwi
 • nieunormowanego ciśnienia tętniczego
 • nieunormowanej cukrzycy
 • infekcji skóry
 • ciąży
 • niewydolności wątroby
 • nadmiaru skóry lub znacznych rozstępów
 • drastycznej utraty masy ciała w okresie poprzedzającym zabieg

 

Dalczego warto wybrać tą metodę

Liposukcja ultradźwiękowa jest jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod. Wykorzystując właśnie tę metodę, A. Hoyos i J. Millard zmienili oblicze liposukcji, przekształcając proste odsysanie w rzeźbienie ciała (Liposculpture). Technika ta, nazywana High Definition, staje się obecnie złotym standardem w zabiegach liposukcji na całym świecie.

 

Badania, które trzeba wykonać przed zabiegiem:

 • morfologia i grupa krwi,
 • OB,
 • wskaźniki krzepnięcia krwi (APTT, INR),
 • kreatynina,
 • glukoza,
 • elektrolity (Na, K),
 • badanie moczu,
 • szczepienie p/WZW B

 

Film z zabiegu liposukcji brzucha metodą Vaser Lipo