Vaser Lipo

vaser-lipo-logoVaser Lipo – liposukcja ultradźwiękowa  jest najnowszym rodzajem liposukcji wspomaganej ultradźwiękami (UAL), które oddziałują na tkankę tłuszczową w dwóch wymiarach. Uzyskuje się efekt kawitacyjny, który w bezpieczny sposób rozbija tkankę tłuszczowa, co pozwala na przeszczepienie komórek tłuszczowych (adipocytów) po pobraniu, przy bardzo niskiej traumatyczności. Towarzyszący efekt termiczny pozwala na obkurczanie skóry i zmniejszenie, a w sprawnych rękach nawet na wyeliminowanie nierówności.

Liposukcja Vaserlipo to najmniej inwazyjna, a zarazem niezwykle skuteczna metoda miejscowego usuwania nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Duży stopień bezpieczeństwa i najkrótszy czas rekonwalescencji zachęcają coraz większą liczbę kobiet i mężczyzn do tej metody redukcji depozytów tłuszczu. Przewaga Vaser Lipo nad tradycyjną liposukcją jest zatem faktem bezsprzecznym.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Vaser Lipo?

Pacjentami są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wiek w zasadzie nie jest kryterium uniemożliwiającym wykonanie zabiegu. Najczęściej zgłaszają się pacjenci, którym przeszkadzają mniejsze lub większe złogi tłuszczu w pewnych obszarach ciała.

Obecnie stosując nowoczesne metody, można zabieg przeprowadzić w zasadzie w każdej okolicy. Najczęściej odsysa się tłuszcz z brzucha, talii, ud. Często usuwa się go również z klatki piersiowej, kolan, łydek, ramion, pośladków i podbródka, czyli miejsc które trudno „odchudzić”. Z tych wszystkich, ale także innych okolic, można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, a nawet stosując metody z techniką HD, wyrzeźbić estetyczne kształty i pożądane krągłości, czyli uzyskać tzw kaloryfer na brzuchu.

Dlaczego warto i dla kogo jest liposukcja VASER Lipo HD (High Definition)

Liposukcja ultradźwiękowa jest jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod. Wykorzystując właśnie tę metodę, A. Hoyos i J. Millard zmienili oblicze liposukcji, przekształcając proste odsysanie w rzeźbienie ciała (Liposculpture). Technika ta, nazywana High Definition – liposukcja VASER Lipo HD, staje się obecnie złotym standardem w zabiegach liposukcji na całym świecie.

VASER  Lipo HD nie tylko poprawia kontury ciała, ale także definiuje anatomię mięśni w każdym obszarze poddawanym zabiegowi. Polega ona na odsysaniu tłuszczu wokół grup mięśniowych tuż pod powierzchnią skóry, co pozwala uzyskać dobrze zarysowany brzuch, idealny sześciopak lub wygląd dobrze zbudowanej klatki piersiowej.

Żródło informacji na temat zabiegu liposukcji Vaser Lipo HD –  Centrum Liposukcji Warszawa, Józefów

Najczęściej wykonywana liposukcja

liposukcja ciała

Dzięki tej metodzie każda osoba, która marzy o szczupłej, wymodelowanej sylwetce, wreszcie osiągnie swój cel. Vaser Lipo umożliwia zarówno odchudzenie ciała, jak i wyeksponowanie muskulatury skrywanej pod warstwą tłuszczyku.

Przebieg zabiegu 

vaser-lipo

1. Pierwszym etapem jest nasiękowe znieczulenie miejscowe obszaru objętego zabiegiem. Płyn znieczulający wprowadzany jest za pomocą kaniul przez nacięcia w skórze, szerokości 4 – 5 mm.
2. Uzyskanymi wcześniej nacięciami wprowadzane są sondy emitujące ultradźwięki. Powodują one selektywną emulsyfikację, czyli zniesienie integracji tkanki tłuszczowej i jej upłynnienie. Selektywność metody polega na pozostawieniu w stanie nienaruszonym naczyń krwionośnych, nerwów i tkanki łącznej.
3. Specjalnie zaprojektowaną kaniulą usuwana jest tkanka tłuszczowa.
4. Harmonijny proces gojenia powoduje stopniowe obkurczanie się skóry i nienaganny efekt końcowy.

Czas zabiegu uwarunkowany jest od wyboru partii ciała, zazwyczaj trwa 1 – 3 godziny.

Pobyt w klinice nie jest konieczny i Pacjent może wrócić o własnych siłach do domu.

Postępowanie pozabiegowe

Po zabiegu Vaser Lipo obecne mogą być lekkie obrzęki, które szybko znikają. Jeśli założone zostały szwy, ich zdjęcie nastąpi w 7 – 8 dobie po zabiegu. Wymagana jest także zmiana opatrunków. Od 4 doby po zabiegu warto wykonywać drenaż limfatyczny, który usprawni proces gojenia. Przez około miesiąc pacjent zobowiązany jest do noszenia specjalnego stroju uciskowego. Rekonwalescencja trwa około 2 – 3 tygodni. Zabieg jest zatem skuteczny, bezpieczny i nie obarczony żmudną rekonwalescencją i wykluczeniem z codziennych aktywności.

Przeciwwskazania do liposukcji Vaser Lipo

liposukcja-brzuchaZabiegu nie wykonuje się w przypadku:

 • skazy naczyniowej czy zaburzeń krzepnięcia krwi
 • nieunormowanego ciśnienia tętniczego
 • nieunormowanej cukrzycy
 • infekcji skóry
 • ciąży
 • niewydolności wątroby
 • nadmiaru skóry lub znacznych rozstępów
 • drastycznej utraty masy ciała w okresie poprzedzającym zabieg

Badania, które trzeba wykonać przed zabiegiem liposukcji:

 • morfologia i grupa krwi,
 • OB,
 • wskaźniki krzepnięcia krwi (APTT, INR),
 • kreatynina,
 • glukoza,
 • elektrolity (Na, K),
 • badanie moczu,
 • szczepienie p/WZW B

Film z zabiegu liposukcji brzucha metodą Vaser Lipo