Blog

Wypełnianie zmarszczek tłuszczem

11.03.2020

Wypełnianie zmarszczek tłuszczem (lipofilling) lub autogenny przeszczep tłuszczu, to skuteczny i bezpieczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wykorzystuje własną tkankę tłuszczową pacjenta. Celem lipofillingu jest eliminacja zmarszczek, blizn, a także poprawa jędrności skóry. Uzyskuje się efekt modelowania i odmładzania w jednym! 

 

Efekt 2 w 1

Komórki tłuszczowe są pobierane z miejsc w których jest ich nadmiar i transplantowane w miejsca biorcze, czyli tam gdzie chcemy uzyskać efekt poprawy. 

 

Korzyści


Zabieg z wykorzystaniem komórek tłuszczowych ma wiele zalet w porównaniu do innych wypełniaczy. Wykorzystuje tkankę własną pacjenta, dlatego nie zostanie odrzucona i nie wywołuje reakcji alergicznych. Liposukcja (proces usuwania tłuszczu) jest zabiegiem
ambulatoryjnym. W tym samym dniu możesz już wrócić do domu. Dodatkowo jest to stosunkowa bezbolesna procedura z minimalnym wymaganym okresem odpoczynku. Kolejną korzyścią jest fakt, że lekarz może pobrać kilkanaście ml tkanki i wypełnić nią kilka obszarów, a to przekłada się również na opłacalność zabiegu. W porównaniu do innych wypełniaczy za które byśmy zapłacili kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych, lipofilling kosztuje dużo taniej. Kolejnym ogromnym plusem zabiegu jest fakt, że komórki tłuszczowe utrzymują się bardzo długo w porównaniu do innych wypełniaczy, których efekty są widoczne maksymalnie przez kilka miesięcy!

 

Więcej na temat lipotransferu https://liposukcja.com.pl/lipotransfer/