Zabiegi po liposukcji

liposukcja-odsysanietluszczuZabieg liposukcji nie należy do bardzo skomplikowanych procedur, niemniej jednak należy mieć na uwadze, iż postępowanie po zabiegu może być kluczem do uzyskania lepszych oraz trwałych efektów.

 

 

 

Po zabiegu odsysania tłuszczu można odczuwać ból oraz dyskomfort związany z odciekaniem płynu infiltracyjnego i płynu tkankowego – mogą być zabarwione krwią, ale nie powinno to niepokoić i stan taki może trwać przez kilka do kilkunastu godzin. U większości pacjentów wystarczą ogólnie dostępne środki przeciwbólowe.

Gdy jest wykonywana była obszerna liposukcja, czasem zakłada się na ranki (drobne nacięcia, które były wykonane w celu włożenia kaniuli) dreny, których celem jest odprowadzenie płynów pozabiegowych.

 

 

Bezpośrednio po zabiegu pacjent/ka jest zakładane specjalnie dobrana bielizna uciskowa, która pełni ważną rolę w procesie prawidłowego gojenia oraz modelowania ciała. Ubranie uciskowe jest idealnie dopasowane do sylwetki, aby pacjent mógł swobodnie się w nim czuć, poruszać oraz korzystać z toalety. Przez 24h po zabiegu nie powinno się go zdejmować. Wskazane jest noszenie odzieży przez minimum 2-3 tygodnie, włącznie z nocami. Jednak dla uzyskania lepszych efektów można kupić lżejszą odmianę takich ubrań i korzystać z nich nawet przez pół roku.

 

 

Zalecane zabiegi po liposukcji:
– Karboksyterapia
– Masaż Endodermolipolityczny
– Presoterapia

 

Przeczytaj o endermologii i karboksyterapii tutaj: Link